środa, 4 września 2013

Wraz ze szkołą przyszły załamania

Cześć. Zaczął się rok szkolny i prowadzamy postowanie do codziennego grafiku. Postanowiłam pisać posty co 2 dni, a w razie wypracowania lub pilnej nauki do sprawdzianu będą one co 3 dni. Dzień w szkole był przeciętny, taki jak zawsze. Jednak chodząc już te dwa dni na jaw wyszła cała prawda o nadchodzącej nauce.


Wszystkie obowiązki jak na zawołanie przyleciały mi do rozumu. Bardzo mnie zmartwiło nauczanie języka angielskiego. W plan szkolny wszedł pomysł na nauczanie uczniów w zależności od wcześniejszych ocen rocznych. Ja miałam 5 i zakwalifikowałam się grupy zaawansowanej wraz z najlepszą przyjaciółką i trzema kolegami z klasy oraz jedną koleżanką. Myśleliśmy, że będzie fajnie, ponieważ to najwyższa i najlepsza, że będziemy mogli się wywyższać wśród pozostałej klasy. Jednak nie było tak jak jak myśleliśmy. Nasze marzenia nie były ani trochę zbliżone do wymysłów. Wręcz przeciwnie. To MY zazdrościmy grupie średniej. Nasza nauczycielka cały czas mówi po angielsku. Czasami coś wspomni po polsku, ale i tak zastanawia się jak to powiedzieć po angielsku. Mamy połączone grupy z klasą A (my jesteśmy D), a tam sami uczniowie szóstkowi, którzy chodzą na dodatkowe zajęcia do anglojęzycznych szkół tj. Empik School. Czuję się źle w tej grupie, czuję się gorsza, bo nie umiem się tak komunikować jak oni, więc moja przyjaciółka i ja zgłaszaliśmy z rodzicami prośbę o przeniesienie do grupy średniej. Będzie ciężko, bo trzeba się wymieniać, a w tej grupie jest jeden taki chłopak, więc pierwsza idzie Ola. Boję się, że nikt nie będzie mógł się ze mną wymienić i zostanę sama, bez Oli i nie będę mogła z nikim dzielić się tymi załamaniami, a jedynie będę się patrzeć jak po raz kolejny ona i wszystkie moje przyjaciółki są w lżejszej grupie i świetnie się bawią... ;'(

Boję się, naprawdę, Fucy ...

12 komentarzy:

 1. Ja jestem w 6 klasie i na szczęście nie mam tylu obowiązkoów , oprócz niemieckiego , tam jest wycisk ....
  horanek-horanek.blogspot.com =zapraszam ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam!
  Bardzo proszę odpowiedzieć mi na mail!
  Pozdrawiam

  Govinda

  superphot.blogspot.com

  world-of-mercy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. dasz radę ! :)
  też mam już masę nauki, ale trzeba dać radę

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja na razie nie mam zbyt dużo nauki ale trzymam z a ciebie kciuki :] Obserwujemy ?

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny blog :)

  obserwujemy? http://l0velymee.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie nauki też mnóstwo i sama jestem w lepszej grupie i mówimy tam tylko po angielsku. Na początku wgl nie umiałam skę dogadać , a teraz jest normalnie , dasz radę , uwierz w siebie :)

  insignificantbaby.blogspot.com
  Zapraszam , jeśli się spodoba , zaobserwuj :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie myśl w ten sposób. Nawet, jak nie uda ci się przenieść do średniej grupy, to w końcu nadgonisz zaległości i będziesz potrafiła mówić tak dobrze jak pozostali :)

  http://my-own-little-worldx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Dasz radę!:D
  Ja na razie mam luzy;p
  Zapraszam:)
  http://crazyandcrazy19.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Teraz może nie doganiasz, ale już za chwilę będziesz wszystko rozumieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może teraz jest ciężko, ale potem będziesz się cieszyć że jesteś w tej grupie!

  www.little-crazy-dreams.blogspot.com na blogu jest banner Vintage Shop, czy w wolnym czasie mogłabyś kliknąć? Dziękuję <3

  OdpowiedzUsuń
 11. ojojoj :(
  ja jestem sama i obyś ty nie była :)
  ale czytając wcześniejsze posty widzę, że jest już w porzo xd

  OdpowiedzUsuń

Weryfikacja obrazkowa wyłączona.
Zaobserwowałeś nas? Napisz! Odwdzięczymy się!
Pamiętaj, każdy miły komentarz motywuje nas do dalszej pracy!
Love, Fucy and Ducy <3